Loading…

Vucic në Kuvendin serb: Nuk është e lehtë për mua të bisedojë me Thaçin

  • 27/05/2019 | 17:25

Vucic në Kuvendin serb: Nuk është e lehtë për mua të bisedojë me Thaçin

Presidenti serb, Aleksandar Vucic ka arritur në Kuvendin e Serbisë këtë pasdite, pak para orës 16.00, ku do t’i paraqesë deputetëve një raport mbi Kosovën, transmeton Gazeta Metro.


Ai tha se po përpiqet ta kthejë Serbinë në jetë, me qëllim për të ruajtur paqen dhe stabilitetin politik.

Në fjalimin e tij, Vucic ka përmendur edhe presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin, për të cilin ka thënë se nuk e ka të lehtë të bisedojë me të.

“Nesë e mendoni se kam e lehtë të bisedojë e kam bërë se duhet ta bëjë, a mendoni ju se ka dicka më të zorshme sesa të bisedojë me thacin. A mendoni se e kam pas unë më të vështirë apo ai”, ka thënë Vucic.

Vucic ka shtuar se nuk merzitet për taksën 100% të vendosur nga Kosova ndaj Serbisë.

“Nuk mërzitet askush për humbjën e 50 milion euro, nga taksa e tyre të cilën e kanë vendosur”, ka thënë Vucic. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë