Loading…

Vucic: Kurti vjen në Bruksel për show, unë për popullin tim në Kosovë

  • 10/06/2021 | 12:45

Vucic: Kurti vjen në Bruksel për show, unë për popullin tim në Kosovë

Aleksandër Vuçiq ka komentuar takimin e 15 qershorit me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, duke thënë prapë se ‘nëse Kurti nuk shkon për të folur për Zajednicën, s’ka pse shkon fare në Bruksel’.


“Ata po vijnë për të bërë shoë, ne po shkojmë për t’u treguar të përgjegjshëm dhe serioz”, ka thënë Vuçiqi në deklaratën që e transmeton Novosti, përkthen Periskopi.

Ai ka thënë se ‘nuk është duke i kushtuar shumë rëndësi se çka thonë të tjerët rreth dialogut’, por se ‘ai shkon në Bruksel për hir të popullit serb në Kosovë”.

Vuçiq ka thënë se ‘rezultatet e dialogut do të shihen në fund të lojës”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë