Loading…

Vucic: Jemi të fuqishëm ndaj shqiptarëve

  • 31/03/2019 | 12:10

Vucic: Jemi të fuqishëm ndaj shqiptarëve

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vucic ka mbajtur fushatë në Serbi dhe gjatë kësaj fushate ka folur edhe për problemet me shqiptarët në Kosovë, transmeton Gazeta Metro.


Vucic ka thënë se se problemi me shqiptarët është problem politik dhe se po lufton shumë që të ruaj paqën dhe stabilitetin në rajon.

Tutje, ai tha se Serbia është e fuqishme dhe do t’i mbrojë serbët në Kosovë.
Tutje, Vucic u shpreh se Serbia është e fuqishme dhe do t’i mbrojë serbët në Kosovë.

“Ne kemi një problem politik me shqiptarët në Kosovë, pasi që kemi të bëjmë me njerëz të papërgjegjshëm dhe mendojnë se është e mundur të bëjmë gjithçka në mënyrë të paligshme.”, tha Vucic

Vucic është duke e mbajtur një fushatë në gjitha qytetet serbe pasi që së shpejti pritet që të mbahen zgjedhjet në Serbi./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë