Loading…

Vucic: Jam shumë i vogël për ta kundërshtuar kancelaren Merkel

  • 08/09/2018 | 15:52

Vucic: Jam shumë i vogël për ta kundërshtuar kancelaren Merkel

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vucic gjatë fjalimi që mbajti tek Liqeni i Ujmanit foli edhe për deklaratat e kancelares Merkel, ku tha se fuqia e tij për ta kundërshtuar atë është e vogël.


Vucic, duke folur rreth deklaratave të kancelares gjermane Angela Merkel rreth mos ndryshimit të kufijve, u shpreh se kësaj më së shumti i gëzohen kundërshtarët e tij në Serbi.

“Fuqia ime në krahasim me Merkelin është e vogël, nëse ajo thotë diçka ne duhet t’i përmbahemi” tha presidenti serb, transmeton Gazetametro.net.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]gazetametro.net
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë