Loading…

Vucic: Haradinaj do të kërkojë marrëdhënie të mira me Serbinë

  • 03/06/2017 | 14:37

Vucic: Haradinaj do të kërkojë marrëdhënie të mira me Serbinë

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuqiç i është kundërpërgjigjur kandidatit për kryeministër nga koalicioni PDK-AAK-Nisma, Ramush Haradinaj i cili kishte thënë se me Serbinë si armike e Kosovës duhet që edhe Kosova të sillej si armik.


Vuqiç në një intervistë për Agjencinë e Lajmeve Beta është pyetur për deklaratën e Haradinajt, ai ka thënë se Haradinaj “kërcënon çdo ditë”.

Presidenti serb tha se “Haradinaj do kërkojë të shmang armiqsinë dhe do të dëshironë të ketë marrëdhënie të mira me Serbinë”, shkruan Insajderi.

Haradinaj si kandidatë për kryeministër nga koalicioni PDK-AAK-Nisma, ditë më parë kishte deklaruar se me Serbinë që e sheh armike Kosovën nuk duhet të sillet as Kosova ndryshe përveç si armiq.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë