Loading…

Vucic flet para takimit me Kurin: Pavarësinë e Kosovës nuk e njoh kurrë

  • 14/06/2021 | 23:20

Vucic flet para takimit me Kurin: Pavarësinë e Kosovës nuk e njoh kurrë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic, ka arritur në kryeqytetin e Belgjikës, Brukselin, ku të martën do të takohet me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti në raundin e ri të dialogut për normalizim të marrëdhënieve mes dy vendeve.


Vucic përmes një postimi në Twitter, ka thënë se nuk është ithtar i konflikteve të ngrira, porse pavarësinë e Kosovën nuk do ta pranojë kurrë.

“Për ata që presin se do të firmosim pavarësinë e Kosovës, mund të them se kjo nuk do të ndodhë kurrë. Jam i shqetësuar për Deçanin (Manastirin v.j.), shpresoj se nuk do të shkojë në mendje asnjë aksion pushtues, Kur dikush ëndërron se ka shtet, e nuk e ka, më pas shpik vula të ndryshme. Mendojnë se janë shumë të fortë, por këtë ua ka mundësuar ish-pushteti (i Serbisë v.j.). Le të tregohen të dhunshëm, kjo tregon për dobësitë e tyre. Kanë treguar se sa janë nervoz dhe se nuk dinë çfarë të bëjnë me veten. Nuk ka fuqi që mund të na shtyjë të bëjmë diçka kundër interesave tona vitale”, ka shkruar Vucic.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë