Loading…

E quajti ‘armike të shtetit’, politikania serbe i reagon Vucicit: Kur je njëherë kriminel, mbetesh gjithmonë kriminel

  • 30/11/2021 | 17:53

E quajti ‘armike të shtetit’, politikania serbe i reagon Vucicit: Kur je njëherë kriminel, mbetesh gjithmonë kriminel

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, nënkryetaren e Partisë për Liri dhe Drejtësi , Marinika Tepic e quajti “armike e shtetit” dhe e ofendoi mbi baza nacionale duke e “cilësuar” si rumune.


Kjo e fundit kësaj akuze të Vuçiç, iu përgjigj se “kur je njëherë kriminel, mbetesh gjithmonë kriminel”.

Vuçiç hodhi akuza të rënda duke thënë se “Tepiç nuk ka lënë gjë pa bërë kundër shtetit” dhe vazhdoi të fliste mbi baza “kombëtare” të saj.

Ndërkaq i menjëhershëm ishte reagimi i bartëses së listës së koalicionit opozitar.

“Vuçiç vazhdon të mbjellë gjak të keq mes njerëzve. Mua më deklaron armike të shtetit pas bashkimit të opozitës, por edhe prindërit e mi”, shkroi ajo në Twitter.

“Ai dërgoi drejtorin e tij të Televizionit Pink këtë mëngjes. Përndjekësi është në gjumë, por unë jo. Ne po dërgojmë 100 për 1 në histori. Kur je njëherë kriminel, mbetesh gjithmonë kriminel”.

Marinika Tepiç, është përzgjedhur bartëse e listës në Zgjedhjet Parlamentare që mbahen në prill në Serbi, pasi u arrit koalicioni mes tre partive më të mëdha opozitare.

Partia për Liri dhe Drejtësi, Partia Popullore dhe Partia Socialdemokrate u bënë bashkë në garën kundër Vuçiç.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë