Loading…

Vucic e quajti terrorist, Çitaku i del në mbrojtje Kurtit

  • 02/12/2022 | 09:27

Vucic e quajti terrorist, Çitaku i del në mbrojtje Kurtit

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK’së), Vlora Çitaku, i ka dalë në mbrojtje kryeministrit Kurti pas ofendimeve që i pari i Qeverisë së Kosovës mori nga presidenti serb, Aleksandar Vucic, shkruan Gazeta Metro.


Me anë të një postimi në Twitter, Çitaku ka thënë se është e papranueshme dhe e neveritshme, që presidenti i Serbisë, e quan Kurtin “llum terrorist”.

“Unë jam në opozitë dhe punoj për ta mposhtur VV-në në zgjedhjet e ardhshme. Ka shumë me të cilat nuk jam dakord. Por të kesh Presidentin e Serbisë që i referohet kryeministrit të Kosovës Kurti si “llum terrorist”, është e papranueshme dhe e neveritshme”, ka shkruar Çitaku.

Vucic dje shpërtheu dhe u çart keq ndaj Kurtit, duke e quajtur terrorist.

“Po heshti me muaj e vite, po i duroj budallallëqet e të gjithëve në rajon e botë. Ai bërlloku terrorist do të duhej të merrte dënimin e merituar të Bashkimit Evropian. Natyrisht nuk e mori. Mori diçka që askush nuk mund ta kuptojë. Kështu sillen vazhdimisht, jo vetëm që kanë shkelur normat e Marrëveshjes sĽ Brukselit dhe të drejtën ndërkombëtare dhe të gjitha ato normat demokratike” ka deklaruar Vucic. /gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë