Loading…

Vucic arrin në Manastrin Banjska, e pret numër i madh serbësh

  • 20/01/2018 | 11:33

Vucic arrin në Manastrin Banjska, e pret numër i madh serbësh

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq mbërriti sot në manastirin e Banjskës, ku u prit nga një numër i madh i qytetarëve dhe priftëria e manastirit me peshkopin Teodosio, nën një borë të madhe dhe me tingujt e kambanave të manastirit.


Një numër i madh njerëzish u mblodhën këtë mëngjes përpara Manastirit Banjska kod Zveçana, ku pritën ardhjen e Vuçiq.

Aty ishin edhe të gjithë kryetarët e komunave nga veriu i Kosovës, si dhe përfaqësuesit e Listës Serbe, me përjashtim të kryetarit të Mitrovicës, Goran Rakiq.

Vuçiq po viziton sot Kosovën, për të biseduar me serbët pas vrasjes së Oliver Ivanoviqit.

Vizita e Vuçiq zhvillohet në Kosovë me lejen e Qeverisë së Kosovës. /gazetametro.net

http://gazetametro.org/ne-shenje-respekti-per-vucic-ne-vendin-ku-u-vra-ivanovic-flamuri-i-demtuar-po-zevendesohet-me-nje-te-ri/

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë