Loading…

Vucic 4 orë në takim me Listën Serbe

  • 25/07/2018 | 18:22

Vucic 4 orë në takim me Listën Serbe

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic, ka mbajtur një takim të pa paralajmëruar me drejtues të Listës Serbe të mërkurën.


Takimi i papritur ka zgjatur hiq më pak se 4 orë, njoftojnë mediat serbe, përcjellë GazetaMetro.net

Nuk është bërë ende e ditur se cila isthe tema e diskutimit me grupimin politik që ka 9 deputetë në Kuvendin e Kosovës.

Një ditë më parë Vucic rikujtoi se më 5 gusht ‘skadonte afati’ për themelimin e Asociacionit të Komunave Serbe.

Por, ai tha se nuk pret që kjo të ndodh as kësaj radhe. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë