Loading…

Vritet kryetari i komunës në Zvicër, e dyshuara është gruaja e tij

  • 19/08/2022 | 10:03

Vritet kryetari i komunës në Zvicër, e dyshuara është gruaja e tij

Martin Stäger u gjet i vdekur në Lauterbrunnen të mërkurën në mbrëmje. E dyshuara është gruaja e tij, H.K. Viktima është kryetar i një komune të vogël në Zvicër, Lauterbrunnen.


Stäger ishte anëtar i SVP-së dhe që nga viti 2014 kryetar bashkie i pikës turistike, e cila përfshin gjithashtu fshatrat me famë botërore, Wengen dhe Mürren.

Të enjten, policia kantonale në Bernë njoftoi për operacionin në Lauterbrunnen. Një raportim është marrë të mërkurën në mbrëmje se një grua ka plagosur për vdekje një burrë. N

ë një shtëpi në Gässli, shërbimet e urgjencës gjetën një burrë me lëndime të rënda. Ata kanë mundur të përcaktojnë vetëm vdekjen e 69-vjeçarit, siç shkruan policia.Gruaja e tij është arrestuar dhe është dërguar në mbajtje./Indeksonline/

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë