Loading…

Vrima e madhe në jugun e Japonisë (Foto)

  • 08/11/2016 | 17:48

Vrima e madhe në jugun e Japonisë (Foto)

Disa pjesë të rrugës kryesore kanë kolapsuar sot në Fukuoka, në jug të Japonisë, kështu duke krijuar një vrimë të madhe në tokë dhe duke dëmtuar sistemin elektrik atë ujor në disa pjesë të qytetit.

Shkaku i kolapsimit të rrugës dhe dëmeve që ka shkaktuar është ende një mister, mirëpo mund të ketë lidhje me ndërtimin e një rruge,  thanë autoritete e Fukuoka-s, si dhe nuk raportohet për viktima.

Kjo vrimë besohet të jetë e gjërë rreth 30 metra.

A massive shinkhole is created in the middle of the business district in Fukuoka, southern Japan Tuesday, Nov. 8, 2016. Parts of a main street have collapsed in the city, creating a huge sinkhole and cutting off power, water and gas supplies to parts of the city. Authorities said no injuries were reported from Tuesday's pre-sunrise collapse in downtown Fukuoka. (Sadayuki Goto/Kyodo News via AP)

A massive shinkhole is created in the middle of the business district in Fukuoka, southern Japan Tuesday, Nov. 8, 2016. Parts of a main street have collapsed in the city, creating a huge sinkhole and cutting off power, water and gas supplies to parts of the city. Authorities said no injuries were reported from Tuesday's pre-sunrise collapse in downtown Fukuoka. (Kyodo News via AP)

 

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë