Loading…

Vret veten me një granatë dore, pas vetes lë një letër

  • 29/12/2016 | 12:06

Vret veten me një granatë dore, pas vetes lë një letër

Një burrë i përkatësisë serbe ka vrarë vetën me një granatë dore. Ngjarja siç edhe raportohet nga Policia e Kosovës ka ndodhur në fshatin Ibarska Slatina në Leposaviq, ku viktima është gjetur pa shenja jete  afër  varrezave të fshatit.

Në afërsi të vendit të ngjarjes është gjetur vetura e cila i përket viktimës dhe një letër e cila dyshohet të jetë shkruar nga viktima.

Njësiti EOD i PK-së ka dal në vendin e ngjarjes dhe sipas tyre dyshohet se ka eksploduar një granat dore.

Me urdhër të prokurorit trupi i pa jetë i viktimës është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë për obduksion. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë