Loading…

Vrau 8-vjeçarin, e dënuara shqiptare agjëron që t’i falen mëkatet

  • 09/06/2017 | 12:09

Vrau 8-vjeçarin, e dënuara shqiptare agjëron që t’i falen mëkatet

Liljana Bora disa vite më parë tronditi shoqërinë shqiptare me krimin e saj duke vrarë një djalë 8-vjeçar, trupi i të cilit u gjet më vonë në një pus në fshatin Vidohovë.


Gjatë asaj kohe asaj i vranë 3 djemtë që kishte. Ajo është duke vuajtur dënimin prej 25 vitesh që i ka dhënë gjykata, bashkë me shumë gra të tjera në të njëjtin vend, por diçka i bashkon ato.

Liljana Boro prej 8 vitesh i ka hyrë besimit. “Agjërimi është një nga 5 shtyllat e islamit. Jam shumë besimtare. Në jetën time ka ndodhur një fatkeqësi. Fëmijet e mi u bënë shkak që të besoja, edhe pse ata janë në atë botë, mami i ka ata gjallë”, thotë Liljana.

“Kur kam qenë jashtë nuk e kam njohur Zotin, se po ta kisha njohur Zotin nuk e kisha bërë atë gjë, se besimi të mban larg nga gjërat e këqia dhe këtë dua t’u them njerëzve. Edhe këtë agjërim i lutem Zotit të dal jashtë këtyre dyerve”, rrëfen ajo

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë