Loading…

Vrasja makabre, prokuroria e gjyqësori nuk morën pjesë në takimin e thirrur nga Haxhiu

  • 01/12/2022 | 11:49

Vrasja makabre, prokuroria e gjyqësori nuk morën pjesë në takimin e thirrur nga Haxhiu

Në takimin e grupit ndërministror të mbajtur pas vrasjes së shtatzënës mbrëmë tek Klinika e Gjinekologjisë, nuk morën pjesën përfaqësuesit nga prokuroria e as ai nga gjyqësori.


Për mospjesëmarrjen e tyre në këtë takim, ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu tha se ata do të duhej të kishin më shumë ndërgjegje edhe morale edhe njerëzore.

“Fatkeqësisht as prokuroria e as gjykata, pra as përfaqësuesi nga prokuroria e as përfaqësuesi nga gjyqësori s’kanë qenë të pranishëm, në fakt do të duhej të kishin më shumë ndërgjegje edhe morale edhe njerëzore e profesionale. S’kam koment për veprimet e tyre”.

35-vjeçarja e cila ishte në javën e fundit të shtatzënisë, u vra mbrëmë në oborrin e QKUK-së nga ish-bashkëshorti i saj.

I dyshuari pasi ka kryer veprën makabre ka ikur nga vendi i ngjarjes dhe ende nuk dihet vendndodhja e tij.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë