Loading…

Vrasja e vëllëzërve në Malishevë, disa persona shoqërohen në Polici

  • 09/03/2018 | 11:53

Vrasja e vëllëzërve në Malishevë, disa persona shoqërohen në Polici

Disa persona janë shoqëruar në stacionin policor në Gjakovë në lidhje me vrasjen e dy vëllëzërve.


Policia e Kosovës në bashkëpunim me prokurorin e shtetit ka shoqëruar disa persona për intervistim në stacionin rajonal në Gjakovë në lidhje me vrasjen e dy vëllezërve në Plloqicë të Malishevës.

Lajmin për shoqërimin e personave për intervistim e ka konfirmuar për Klan Kosovën Policia e Kosovës, derisa ende asnjë nga të shoqëruarit nuk është në statusin e të dyshuarit për vrasjen – ashtu siç kanë raportuar disa media.

LEXO EDHE: FOTO|Hajnat ja vranë dy djemë, flet babai

Ndërkohë, sipas banorëve dhe dëshmitarëve të rastit ata u vranë nga hajnat, të cilët kishin synuar të vjedhin shtëpinë e tashmë të ndjerëve.

Njëri nga vëllezërit ka vdekur rrugës për në QKMF-në e Malishevës, e tjetri rrugës për QKUK. Në këtë fshat edhe gjatë ditëve të kaluara ka pasur raste të vjedhjeve, sipas banorëve.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë