Loading…

Vrasja e Liridona Ademajt: Nga një muaj paraburgim ndaj tre të dyshuarve

  • 03/12/2023 | 12:16

Vrasja e Liridona Ademajt: Nga një muaj paraburgim ndaj tre të dyshuarve

Nga një muaj paraburgim iu është caktuar tre të dyshuarve, Naim Murselit dhe dy të tjerëve për vrasjen e Liridona Ademajt.


Vendimi është marrë nga Gjykata Themelore e Prishtinës.

Kjo u konfirmua për Klankosova.tv nga Mirlinda Gashi, zëdhënëse e kësaj gjykate.

Përndryshe, Gjykata Themelore në Prishtinë e ka zhvilluar sot një seancë ndaj tre personave që dyshohet të jenë përfshirë në vrasjen e 30-vjeçares, Liridona Murselit, më 29 nëntor, në kryeqytetin e Kosovës. Ku në mesin e të dyshuarve është burri i saj, i identifikuar nga mediat lokale në Kosovë si Naim Murseli.

I arrestuar është edhe G.P, i identifikuar nga Policia e Kosovës si dorasi, dhe K.K, pjesëtar i Forcës së Sigurisë së Kosovës. Seanca ka nisur në orën 9:30, dhe ka qenë e mbyllur për mediat.

Ndërsa vëllai i të ndjerës Liridona Ademaj, ka thënë se ende s’kanë marrë përgjigje për kërkesën e tyre për zhvarrosjen e saj nga fshati i bashkëshortit të saj, Naim Murseli, që dyshohet se e porositi vrasjen e saj.

Ai tha se prokuroria duhet të nxitojë sepse familjarët e Liridonës janë në gjendje të rëndë emocionale dhe zhvarrosja e saj do t’ia lehtësonte sadopak.

Ende s’kanë marrë përgjigje, kjo është kërkesa për zhvarrosjen e Liridonës që e parashtroi familja e saj

 

 

Vëllai i Liridonës: Fëmijët janë me gjyshërit dhe hala s’e dinë që iu ka vdekur nana

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë