Loading…

Vrasja e Jetmir Aliaj, banorët e Mushtishtit në protestë

  • 19/03/2019 | 09:38

Vrasja e Jetmir Aliaj, banorët e Mushtishtit në protestë

Banorët e Mushtishtit do të mbajnë marsh protestues ndaj vrasjes së bashkëvendasit të tyre Jetmir Aliaj, transmeton Gazeta Metro.


Protesta do te mbahet nesër nga ora 12:00. Marshi fillon nga qendra e fshatit dhe do të vazhdojë deri në stacion të Policisë.

Kjo protestë do te mbahet do të mbahet si shenjë revolte kundër vrasjeve dhe sigurisë në punë.

Këshilli organizativ i të rinjëve në Mushtisht iu kanë bërë thirrje të gjithë bashkëvendasëve dhe qytetarëve të Suharekës që  marrin pjesë në këtë marsh protestues paqësor.

Jetmir Aliaj u vra më  17 mars në Studenqan, në vend e tij të punës në kazino./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë