Loading…

Vrasja e ish kryetarit të Velipojës: Ky dyshohet se ishte motivi i ngjarjes tragjike

  • 30/11/2021 | 12:02

Vrasja e ish kryetarit të Velipojës: Ky dyshohet se ishte motivi i ngjarjes tragjike

Tjetërsimi i pronave në Velipojë dhe konfliktet e të birit janë disa nga pistat që po ndiqen nga hetuesit për ekzekutimin e ish kreut të Komunës Velipojë dhe ish deputetit Pashko Ujka mbrëmjen e djeshme.


Pista e tjetërsimit të pronave në Velipojë lidhet me ish detyrën dhe funksionin e tij si kryetar komune. Ndërsa pjesë e hetimit janë edhe konfliktet e mundshme të të birit.

Ekzekutimi është bërë nga një person, i cili është kapur nga një kamera sigurie në zonë duke kaluar mes pallateve, megjithatë për shkaka të errësirës nuk shikohet pamje e tij por vetëm silueta.

Pashko Ujka është qëlluar me një  plumb në shtyllën kurrizore, ndërsa policia ka sekuestruar kamerat e sigurisë për të zbardhur dinamikën dhe autorin e ngjarjes.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë