Loading…

Vrasja e 61 vjeçarit në Smolicë më profesionalja e kryer ndonjëherë në Kosovë

  • 16/10/2018 | 07:17

Vrasja e 61 vjeçarit në Smolicë më profesionalja e kryer ndonjëherë në Kosovë

Askush nuk ka pranuar të flasë për motivet e vrasjes së Haxhi Ahmetit nga Smolica e Gjakovës, e as për ndonjë të dyshuar.

Ekzekutimi i 61-vjeçarit është bërë të dielën në mëngjes, sapo ai kishte dalë në oborrin e shtëpisë. Një ditë më vonë atij i është dhënë lamtumira e fundit nga familjarët dhe miqtë e tij.

Të afërmit e viktimës nuk kanë dashur të flasin për Kohën Ditore. Kanë thënë vetëm se nuk e dinë arsyen e vrasjes. Këtë nuk e dinë as autoritetet hetimore.

Në mungesë të të dyshuarve, kanë treguar se si kjo vrasje është më “profesionalja” e kryer ndonjëherë në Kosovë.

Sipas hetimeve preliminare, eksplozivi i vendosur në derën e oborrit është dirigjuar në distancë prej 1000 metrave. Kjo metodë është e para e përdorur në Kosovë dhe ka ngjallur dyshimet se vrasja ka qenë mirë e planifikuar.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë