Loading…

Vrasësi i ambasadorit rus në Ankara, plagosi edhe një shqiptar

  • 19/12/2016 | 21:29

Vrasësi i ambasadorit rus në Ankara, plagosi edhe një shqiptar

Ambasadori rus Andrey Karlov humbi jetën si pasojë e plagëve të marra nga arma e zjarrit, gjatë një fjalimi që po mbante në një ekspozitë të mbajtur në Ankara

Vrasësi i ambasadorit të Rusisë në Turqi ka lënë të plagosur edhe disa persona të tjerë, që ndodheshin në galerinë e artit ku ndodhi sulmi.

Ministria e Jashtme turke ka bërë të ditur se terroristi në Ankara i ka shkaktuar plagë edhe një shqiptari, i cili ka nënshtetësi turke.

Të plagosurit janë shtruar në spitalin më të afërt dhe po trajtohen nga mjekët.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë