Loading…

Votohet projektligji për festat zyrtare

  • 07/11/2018 | 14:32

Votohet projektligji për festat zyrtare

Kuvendi ka miratuar shqyrtimin e parë të projektligjit për të drejtën ndërkombëtare private dhe për mbrojtjen e ajrit nga ndotja. Kuorum nuk ka pasur për plotësimin e ligjit për automjete, meqë Partia Socialdemokrate ka deklaruar se nuk merr pjesë në votim.


Kurse, projektligji për referendumin arriti të miratohet në votimin e tretë. Po ashtu, edhe projektligji për festat zyrtare kaloi pas u hodh disa herë në votim.

Në pikën kur u shqyrtua projektligji për ndryshimin dhe plotësimin e ligjit për automjete, Dardan Sejdiu i PSD-së, tha se kjo parti nuk e voton amendamentin i cili e rrit kufizimin e vjetërsisë për importin e veturave.

“Jemi kundër amandamentit i cili e heq kufizimin e vjetërsisë, apo e rrit kufizimin e vjetërsisë për importin e veturave. Rrjedhimisht po u informoj që ne në këtë ligj nuk marrim pjesë në votim”, tha ai.

Në këtë seancë u miratua edhe shqyrtimi i dytë i projektligjit për efiçiencë të energjisë, dhe shqyrtimi i dytë të projektligjit për lirinë e asociimit në organizata joqeveritare.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë