Loading…

Votimi i demarkacionit, përgjegjësi historike

  • 23/12/2016 | 17:06

Votimi i demarkacionit, përgjegjësi historike

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, njëherësh kryeministër i vendit, Isa Mustafa, ka shfrytëzuar 27 vjetorin e themelimit të LDK-së, për t’ju thënë deputetëve se duhet ta votojnë demarkacionin me Malin e Zi.

Mustafa tha se duhet t’ia bëjmë me dije disa deputetëve se këtë çështje do ta zgjidhim, pasi për këtë çështje kanë një përgjegjësi historike.

“Ne jemi të vendosur të punojmë që sa më parë të adresojmë çështjen e Demarkacionit me Malin e Zi, në Kuvendin e Republikës së Kosovës. Në mënyrë që të filloj sa më shpejt lëvizja e lirë e qytetarëve të Kosovës në BE. Duhet të iu treguar disa deputeteve tanë se këtë punë do ta bëjmë sepse ne në këtë proces kemi një përgjegjësi historike të cilët duhet ta menaxhojmë si LDK, sepse LDK, ka dëshmuar në shumë procese të ndjeshme, se nuk është subjekt politik që bën kompromis në tërë territorin dhe qytetarët e Republikës së Kosovës./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë