Loading…

Votimi fillon edhe në veri

  • 11/06/2017 | 07:56

Votimi fillon edhe në veri

Në veri të Mitrovicës sot në ora 7:00 është hapur qendra e votimit në shkollën e mesme teknike “Mihajllo Petroviq-Allas”, për zgjedhjet parlamentare të parakohshme në Kosovë.


Mësohet se edhe 6 qendrat tjera të kësaj komune janë hapur me kohë dhe nuk është shënuar ndonjë problem.

Deri tani po vërehet numër i vogël i qytetarëve të cilët kanë ardhur për të votuar, shkruan kp.

Rreth 27 mijë e 915 qytetarë me të drejtë vote në këtë komunë pritet të dalin sot dhe të hedhin votën e tyre.

Ndryshe, në katër komunat veriore të vendit, do të jenë të hapura gjithsej 44 qendra të votimit, prej të cilave 7 në veri të Mitrovicës, 7 në Zveçan, 12 në Zubin Potok dhe 18 qendra të votimit në Leposaviq.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë