Loading…

Votat për kryetar të VV’së, dalin rezultatet edhe nga 3 komuna tjera

  • 21/01/2018 | 21:18

Votat për kryetar të VV’së, dalin rezultatet edhe nga 3 komuna tjera

 

Ka përfunduar numërimi i votave  edhe në Gjilan e Podujevë për kryetar të Vetëvendosjes.


Tashmë ka nisur edhe procesi i numërimit përderisa thuhet se në komunën e Podujevës, Kurti arriti të grumbullojë 534 vota.

Nga Gjilani Kurti ka marrë gjithsej 665 vota, kundër ishin 6 vota, ndërsa 1 votë është shpallur e pavlefshme.

Kështu, deri në rezultatin përfundimtar habit rezultati në Vranjevc. Prej 234 votave, 232 vota janë pro kandidatit të vetëm, Albin Kurti.

Lëvizja Vetëvendosje mbajti sot zgjedhjet për kryetar të kësaj partie, ku kandidati i vetëm për mandatin e ardhshëm ishte Albin kurti./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë