Loading…

Vota për Vetëvendosjen është votë për PDK‘në, thotë Lumir Abdixhiku (Video)

  • 01/06/2017 | 20:48

Vota për Vetëvendosjen është votë për PDK‘në, thotë Lumir Abdixhiku (Video)

Ekonomisti Lumir Abdixhiku, në emisionin Komiteti ka analizuar garuesit në zgjedhjet e 11 qershorit, ku ai kandidon për deputet nga radhët e Lidhjes Demokratike në koalicionin e saj me AKR’në e Alternativen.


Abdixhiku ka thënë se ai vazhdon të mbajë qëndrimin e tij kritik ndaj Partisë Demokratike dhe bashkë me shumë emra të tjerë në listën e kandidatëve për deputetë nga koalicioni LDK-AKR-Alternativa kundërshtojnë koalicionin me PDK’në.

Ndërsa, se kë e sheh Abdixhiku rival mes Vetëvendosjes e koalicionit PDK-AAK-Nisma, ai ka thënë se VV është jashtë garës për vendin e parë.

Sipas Abdixhikut çdo votë për Vetëvendosjen është votë që shkon në favor të koalicionit PAN.

Për më shumë, ndiqeni videon e mëposhtme:

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë