Loading…

Volkswageni i zbukuruar me mbi 2 milionë rruaza qelqi (Foto)

  • 01/02/2017 | 23:18

Volkswageni i zbukuruar me mbi 2 milionë rruaza qelqi (Foto)

Vocol është një lloj i Volkswagenit, Beetle, i cili është zbukuar me gurë dhe rruaza qelqi tradicionale të Meksikës.

Kjo veturë është e tëra e mbushur me gurë të bukur dhe shumëngjyrësh. Përveç gurëve, ka edhe xhama dhe rruza, transmeton gazetametro.net.

view-of-the-car-from-above-640x480

Që të vie në këtë gjendje që po e shihni, artistët punuan plot 7 muaj, transmeton gazetametro.net.

Dy anët e veturës shfaqin të mirat e diellit, zjarrit, misrit dhe drerit, të gjitha këto me veçanti në kulturën e tyre të quajtur Huichol.

vetura

Gjithashtu aty shihet edhe syri i zotit, që është një figurë me tri pika. Qendra shpërfaq burimin e jetës, kurse lindja tregon dritën, fuqinë dhe diturinë.

Për krijuesit, kjo veturë nuk ishte vetëm një burim i të ardhurave, por edhe një rrugë për paraqitjen e artit kaq të bukur. /gazetametro.net.

volkswagen-beetle-covered-in-beads-called-the-vochol-640x480

closeup-of-a-side-mirror-of-the-vochol-640x480

interior-of-the-vochol-640x480

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë