Loading…

Vojvoda e gëzon Torinon

  • 18/08/2022 | 13:39

Vojvoda e gëzon Torinon

Torino ka marrë lajme të mira para ndeshjes së fundjavës me Lazion.


Trajneri Ivan Juric do ta ketë në dispozicion për këtë takim futbollistin kosovar, Mërgim Vojvoda.

Gjatë mesjavës, mbrojtësi i krahut ka ushtruar për herë të parë bashkë e ekipin pas një lëndimi që e kishte pësuar gjatë përgatitjeve të verës në Widring.

Përfaqësuesi kosovar ka ushtruar i vetëm një kohë, ndërsa fakti që së fundmi po ushtron me ekipin, tregon se ai është shumë afër rikthimit në fushën e blertë, njoftojnë mediat italiane.

Madje, trajneri Juric mund t’i japë atij hapësirë për të luajtur kundër “Biancocelesti” ose nga fillimi, ose ta inkuadrojë atë në lojë në pjesën e dytë, varësisht nëse i nevojitet.

Mbrojtësi natyral i krahut të djathtë, i cili në Torino më shumë po luan në të majtë, ka qenë mjaft i rëndësishëm për ekipin “Granata” sezonin e kaluar dhe trajneri e ka besimin e plotë tek ai.

Vojvoda ka shfaqur siguri në fazën defanzive, por ka kontribuuar me harkime edhe në fazën ofanzive.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë