Loading…

Vlorë: Sekuestrohet një ton drogë, arrestohen dy persona

  • 09/02/2017 | 09:33

Vlorë: Sekuestrohet një ton drogë, arrestohen dy persona
Një operacion i përbashkët mes policisë italiane dhe asaj shqiptare ka bërë që ditën e djeshme, të kapet një ton drogë në qytetin e Vlorës.


Droga u gjend në një gomone e cila ishte e gjatë rreth 8 metra, e që drejtohej nga dy shqiptarë.
Njëri 51 vjeçar, kurse tjetri 25.

“Vijon veprimtaria hetimore në dy vendet nga ana e dy forcave Policore për kapjen e autorëve të tjerë të përfshirë në trafikun e lëndëve narkotike.”, -thuhet në njoftimin e policisë së Shtetit, raporton albeu.com,  transmeton gazetametro.net.

Të dyshuarit tashmë janë arrestuar, dhe akuzohen për vepren “Posedim i lëndëve narkotike”. /gazetametro.net.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë