Loading…

Vlora Çitaku tregon se cilin kandidat do ta mbështesë PDK në Prishtinë

  • 19/10/2021 | 22:10

Vlora Çitaku tregon se cilin kandidat do ta mbështesë PDK në Prishtinë

Nënkryetarja e PDK’së, Vlora Çitaku, thotë se zgjedhjet e 17 tetorit treguar për rikthim të kësaj partie. Thotë se kjo parti garën në komunat ku ka shkuar në balotazh do ta ketë më të lehtë pasi siç tha ‘ka një ringjallje” të elektoratit derisa theksoi se kanë kandidatët më të mirë për kryetarë komunash.

Ndërkohë, Çitaku ka folur edhe për garën në Prishtinë aty ku Uran Ismaili nuk arriti të futej në balotazh.

Kë do e mbështesë PDK, Arbenë Vitinë e VV’së apo Përparim Ramën e LDK’së.

“Nuk kemi marrë ende asnjë vendim. Komunat e ndryshme kanë specifika të ndryshme. Në disa komuna karakteri lokal është shumë më i fuqishëm se në disa komuna tjera” tha Çitaku në emisionin “Rubikon” në Klan Kosova.

“Unë nuk do isha korrekte nëse do jepja një përgjigje po ose jo për Prishtinën. Nuk e kemi menduar ende çështjen e koalicioneve. Koalicionet do të bëhen me disa analiza më të gjera. Megjithatë ne do ulemi e do diskutojmë si kryesi pashmangshëm do bisedojmë me kandidatët”, ka thënë Çitaku.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë