Loading…

Vllasi në lidhje me dialogun: Situata është mosvet

  • 09/11/2018 | 22:16

Vllasi në lidhje me dialogun: Situata është mosvet

Analisti dhe avokati Azem Vllasi nuk sheh shenja të mira në lidhje me bisedimet Kosovë-Serbi.


Sipas Vllasit, pas takimit të fundit në mes të presidentëve të Kosovës dhe Serbisë, situata vetëm sa i përkeqësua, transmeton gazetametro.net

Ai tha se nuk ka asnjë indikacion serioz që këto janë takime finale për një marrëveshje finale.

‘Ishte faktikisht një takim i mospajtimeve dhe përkundër asaj që këtu shumë flitet për biseda finale, për një marrëveshje finale mes Kosovës dhe Serbisë nuk ka asnjë indikator serioz që këto janë takime finale.

Përkundrazi, unë besoj që kemi mbërri në fazën kur situata është më e mjegullt’, tha Vllasi për televizionin publik. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë