Loading…

Vjen reagimi i parë, kërkohet anulimi i Sunny Hill në Gërmi

  • 02/07/2022 | 15:46

Vjen reagimi i parë, kërkohet anulimi i Sunny Hill në Gërmi

Shefja e Fondacionit për të Drejtat e Kafshëve, Elza Ramadani, me një postim në rrjetin social Facebook, e ka cilësuar si “lajm të tmerrshëm” vendimin për mbajtjen e Sunny Hill në Parkun e Gërmisë, njëherit ajo ka kërkuar që të anulohet ky vendim, shkruan Gazeta Metro.


Ramadani më tutje shkroi se do të kërkojnë që të anulohet ky vendim.

Sipas saj ata kanë një arsye të fortë se përse kërkojnë anulimin në këtë hapësirë, krejt kjo lidhet me çështje mjedisore.

“Lajm i tmerrshem! Fondacioni për të Drejtat e Kafshëve do te kerkoje shume shpejte qe te anulohet ky vendim dhe autorizim qe ta monitoroje procesin sepse vitet e kaluara e kane knaqe krejt keta qe e dojne vendin e vet. Ende shishet dhe berllogu i tyre eshte ne parkun e Germise. Kam foto dhe deshmi per keto. Shume keq qe kaq pak e mbrojme mjedisin dhe kafshet e egra n’kete vend!!!”, thuhet në reagim./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë