Loading…

Vjen i dehur në shtëpi, qeni e ndihmon të shtrihet

  • 02/10/2020 | 19:31

Vjen i dehur në shtëpi, qeni e ndihmon të shtrihet

Jo më kot thonë qeni është miku më i mirë i njeriut, e këtë më së miri e dëshmon rasti i një vajze të re nga Iowa e SHBA-ve, e cila shpëtohet nga kafsha e saj shtëpiake derisa ajo mezi arrinte të qëndronte në këmbë.


Pas një nate plotë me alkool, Hannah Quintus, 22-vjeçe, donte të shtrihej në shtrat por mezi arrinte të qëndronte në këmbë, transmeton Telegrafi.

E kur qeni i saj Jax e vërejti se ajo po humbte baraspeshimin, ia vendosi dy këmbët në gjoks për ta ndihmuar që ajo të shtrihet pa ndonjë problem apo pa u rrëzuar në dysheme.

E kamera e vendosur brenda dhomës ka filmuar këtë moment, kurse Hannah një ditë më pas vendosi ta shpërndajë në internet, për ta dokumentuar se si qeni e ka ndihmuar në momentin më të vështirë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë