Loading…

Vjen ftesa tjetër nga Gjyakata Speciale: Ftohet kapiteni i FSK’së

  • 20/09/2019 | 10:34

Vjen ftesa tjetër nga Gjyakata Speciale: Ftohet kapiteni i FSK’së

Gjykata Speciale i ka dërguar ftesë ish-ushtarit të UÇK’së Petrit Bijaxhiut nga Dragashi, shkruan Gazeta Metro.


Ish- ushtari UÇK-së nga Dragashi, Petrit Bojaxhiu, ka marrë ftesë nga Gjykata Speciale. Bojaxhiu, i cili është edhe kapiten në FSK, tha se do t’i përgjigjet ftesës.

“Do t’i përgjigjem pozitivisht ftesës dhe do t’i mbrojë vlerat e luftës së pastër të UÇK-së”, tha ai për PrizrenPress.

Ai, është ftuar që të paraqitet në gjykatë me datën 25.09.2019. Ndërkaq, organizatat e dala të pasluftës në Sharr, kanë reaguar ndaj ftesës së Gjykatës Speciale./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë