Loading…

Vjen biçikleta me energji diellore (FOTO)

  • 26/11/2016 | 14:35

Vjen biçikleta me energji diellore (FOTO)

Biçikleta diellore është e pajisur me panele, të cilat thithin energjinë diellore dhe e shndërrojnë atë në energji elektrike. Ajo është ndërtuar nga një inxhinier danez që është i dhënë pas energjisë diellore.

Jasper Frausig shpjegon se biçikleta diellore është një prototip unik i biçikletave elektrike që në fund të fundit duket si biçikletë normale.

Pasi studioi koncepte të ndryshme, inxhinieri danez vendosi të ndërtojë një biçikletë të zakonshme por elektrike, që të jetë më e thjeshtë për t’u përdorur.

Kjo biçikletë është disa herë me e lehtë dhe shumë më aerodinamike se simotrat e saj që shfrytëzojnë gjithashtu energjinë diellore.

bic3 biccc bic1

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë