Loading…

Vjedhnin në banesa të pasanikëve, arrestohen dy shqiptarë në Madrid

  • 17/01/2017 | 20:16

Vjedhnin në banesa të pasanikëve, arrestohen dy shqiptarë në Madrid

Dy shqiptarë janë arrestuar nga policia italiane në Madrid. Në pak muaj ata kishin vjedhur rreth 12 banesa në lagjet e shtrenjta.

Sipas mediave, shqiptarët e arrestuar janë të moshës 25 dhe 30 vjeç. Ata i mbanin nën vazhdim për një farë kohe pronarët, duke studiuar lëvizjet e tyre dhe më pas vepronin rreth orës 7- 10.

Zgjidhnin zakonisht vilat e shtrenjta e pasi kalonin murin rrethues nga dritarja e katit të parë futeshin brenda për të marrë sende me vlerë dhe para. Ka qenë dëshmia e një pronari ajo që ka identifikuar dy shqiptarët ndërsa i kishin vjedhur 15 mijë euro stoli.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë