Loading…

Vjedhje në Trump Tower: Kjo është vlera marramendëse e gjësendeve të vjedhura

  • 23/09/2019 | 10:08

Vjedhje në Trump Tower: Kjo është vlera marramendëse e gjësendeve të vjedhura

Detektivët në New York City janë duke hetuar raportet e dy vjedhjeve brenda apartamenteve në Trump Tower që rezultuan në më shumë se 350,000 dollarë të vjedhura – përfshirë një byzylyk diamanti 117,000 $ nga një apartament në katin e 59-të, transmeton Gazeta Metro.


Një grua raportoi copa të ndryshme me perla që mungonin në dollapin e saj në katin e 42-të. Një zëdhënës i policisë i tha New York Times se hetuesit nuk e kanë identifikuar një të dyshuar dhe po shikojnë të gjithë që kanë qasje në ndërtesë.

“Nuk mundet që dikush të futet në ndërtesë ose të bredh në salla, duke provuar dyert derisa të gjejë një të hapur,” tha një burim për New York Post.

Raporti thoshte se vjedhjet përfshinin një byzylyk diamanti Graff dhe një tjetër stash me vlerë 236,000 dollarë./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë