Loading…

Vjedhin pyllin, duke ikur godasin veturën e policisë

  • 13/02/2017 | 15:46

Vjedhin pyllin, duke ikur godasin veturën e policisë

Policia e Kosovës ka bërë të ditur për një rast të vjedhjes së pyllit në fshatin Slivovë të Prishtinës, autorët më pas u kapën nga Policia.


Ata, sipas raportit, me veturën me të cilën synonin të iknin kishin goditur automjetin e policisë.

“Njësitë policore i janë përgjigjur një rasti të raportuar ‘vjedhje të pyllit’, dje në fshatin Slivovë të Prishtinës, në orën 13 e 40 minuta. Në momentin kur njësiti policor ka arritur në afërsi të vendit të ngjarjes, një veturë me targa vendore është larguar nga vendi i ngjarjes, duke goditur edhe veturën zyrtare të policisë. Njësitë policore kanë arritur t’i identifikojnë dhe t’i arrestojnë dy të dyshuarit meshkuj, K/shqiptarë”, thuhet në raportin e Policisë së Kosovës, transmeton gazetametro.net.

Gjatë kontrollit në shtëpinë e të dyshuarve është gjetur dhe konfiskuar një armë e gjuetisë, për të cilën të dyshuarit nuk posedonin leje. Me urdhër të prokurorit njëri nga të dyshuarit dërgohet në mbajtje, kurse i dyshuari i dytë është liruar në procedurë të rregullt. /gazetametro.net.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë