Loading…

Vizitë historike e presidentit shqiptar në Preshevë

  • 15/02/2017 | 10:56

Vizitë historike e presidentit shqiptar në Preshevë

Bujar Nishani do të bëhet presidenti i parë i Shqipërisë që bën vizitë në Luginën e Preshevës.


Siç raportojnë mediat në Shqipëri, presidenti Nishani do të shkoi në Bujanoc, pikërisht me 7 mars, kur është edhe 130 vjetori i Shkollës së Parë shqipe.

Lajmi për shkuarjen e Nishanit në Preshevë është konfirmuar nga burime të mediave atje, brenda Presidencës shqiptare.

Ndryshe, edhe liderët shqiptarë të Luginës së Preshevës e kanë mirëpritur vizitën e Nishanit, të cilën e kanë cilësuar si historike./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë