Loading…

Vitin e ardhshëm presim rritje edhe më të madhe ekonomike

  • 19/12/2016 | 13:43

Vitin e ardhshëm presim rritje edhe më të madhe ekonomike

Gjatë mbledhjes së shtatë të Këshillit Kombëtar për Zhvillim Ekonomik, përveç anëtarëve të këtij këshilli po merr pjesë edhe kryeministri i Kosovës Isa Mustafa

Mustafa i cili hapi punimet e këtij takimi tha se ky këshill ka ndikuar që ta mbajë “zhvillimin ekonomik të Kosovës si prioritet kombëtar”.

Kryeministri ka folur edhe për fondin për garantimin e kredive me anë të së cilit janë lëshuar 63 kredi të vogla të ndërmarrjeve, njofton klan kosova.

“Është arritur të krijohet një ambient i favorshëm i të bërit biznes dhe po presim që në vitin 2017 të ketë rritje edhe më të madhe ekonomike”, tha Mustafa.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë