Loading…

Viti 2016, viti i ‘zi’ për të famshit

  • 14/11/2016 | 11:11

Viti 2016, viti i ‘zi’ për të famshit

Ky vit si duket ka qenë ndër vitetet me të tmërrshem deri me tani sa i përket botës se yjeve. Ngase një i numër i madh i të famshëve nga e gjithë bota e artit kanë vdekur.

Pas vdekjes se Princ’it dhe të tjerëve gjatë këtij viti, shumë njërez filluan të shkruanin se diçka e pazakonshëm është duke ndodhur, kur kishin vërejtur shumë vdekje nfga bota e artit për një periudh të shkurt kohore.

Kjo është e vertetë, por e paqartë pse po ndodh kjo, transmeton gazetametro.net.

Në vitin 2016 ka pasur më shumë vdekje se në çdo vit tjetë sa i përket njërzve të famshëm.

prince-ok

Në tre muaj gjatë vitit 2012 ishin shënuar vetem pesë vdekje, ndërsa në vitin 2016 në periudhë të njëjtë kohore kanë vdekur plotë 26 fytyra të famshme. Vetem në Prill kanë ikur nga kjo botë Merle Haggard, Victoria Wood dhe Prince. Ndërsa krahasu me vitin 2015, ky vit ka shënuar dy hërë me shumë vdekje.

Disa janë shprehur se nga mosha e shtyer, por kjo nuk qëndron sepse të gjithë jane me mosha të ndryshme./gazetametro.net

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë