Loading…

Visar Avdyli i akuzuar për vrasjen që tronditi Norvegjinë, në duart e Policisë

  • 21/02/2024 | 13:27

Visar Avdyli i akuzuar për vrasjen që tronditi Norvegjinë, në duart e Policisë

Visar Abdyli është arrestuar nga Fast Kosova gjatë ditës së sotme në Ferizaj, pasi i njëjti kërkohej nga Norvegjia për një vrasje të vitit 2021.


Ai bashkë më vëllain e tij Valonin akuzohen për vrasjen e 20-vjeçarit Hamse Hashi Adan më 7 tetor 2021, raporton Paparaci.

“Personi i arrestuar përveç shtetësisë kosovare, posedon edhe shtetësi norvegjeze, ndërsa në momentin e arrestimit të njëjtit i është gjetur një armë zjarri si dhe disa pasaporta të shteteve të tjera të cilat me gjase janë te falsifikuara. Ndaj personit të arrestuar do të vazhdojnë procedurat e parapara për raste të tilla”, njofton Policia e Kosovës.

Vëllezërit Abdyli u dënuan në Norvegji për mbështetje të organizatës terroriste ISIS.

Më poshtë pamje ku shfaqin Visarin të prangosur.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë