Loading…

Ish-kryetari i Vetëvendosjes akuzon Kurtin se po dhuron gjysmën e pagës për marketing

  • 17/04/2020 | 11:43

Ish-kryetari i Vetëvendosjes akuzon Kurtin se po dhuron gjysmën e pagës për marketing

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, dje publikisht ka treguar se do të dhurojë gjysmën e pagës së tij si ndihmë për luftën kundër pandemisë COVID-19.

Bërjen publik të një vendimi të tillë, ish-kreu i VV’së, Visa Ymeri, po e cilëson si marketing politik.

Ymeri ka thënë se s’ka qenë e nevojshme që të bëhet publik një veprim i tillë i Kurtit, por megjithatë shton se një gjë e tillë kryeministrit në detyrë e ka shfrytëzuar për të fituar poena politik.

“A ka qenë e nevojshme me e publiku dhënien e gjysmës së rrogës për luftë kundër Covid-19? Nuk ka qenë e nevojshme. Por pastaj, ka qenë e nevojshme. Sepse mbetesh pa PR”, ka shkruar Ymeri.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë