Loading…

Virusit Zika po i afrohet fundi

  • 18/11/2016 | 22:41

Virusit Zika po i afrohet fundi

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka deklaruar sot, e premte, se virusi Zika dhe komplikimet neurologjike nuk përbëjnë më urgjencë ndërkombëtare, por thuhet se do të vazhdojnë punën në shpërthyer nëpërmes një “programit të fuqishëm” parandalimi.

“Virusi Zika dhe pasojat e asocuara mbeten një sfidë e rëndësishme përherë në shëndetin publik, që kërkon veprim intensive”, thuhet në WHO.

Ata më tej thanë se nuk po e përulin keqësimin e virusit Zika, duke vënë në punë një program të punës që, sipas WHO, do të bllokonte virusin aty ku është.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë