Loading…

Vinicius heroi i Realit, shënon gol fantastik ne fitoren jetike ndaj Sevillas

  • 28/11/2021 | 23:22

Vinicius heroi i Realit, shënon gol fantastik ne fitoren jetike ndaj Sevillas

Tri pikë më rëndësi të jashtëzakonshme i ka arkëtuar Real Madridit në La Liga pasi e ka mposhtur me rezultat 2-1 rivalin direkt për titull Sevillën në “Santiago Bernabeu” të dielën në kuadër të xhiros së 14-të të kampionatit spanjoll.


Mysafirët nga Sevilla kaluan në epërsi në minutën e 12’ me golin e realizuar nga Mir, por Karim Benzema ia dha qetësin Carlo Ancelotti me golin e barazimit në minutën e 32’, transmeton KosovaPress.

Pjesa e dytë ofroi një lojë shumë kualitative nga të dy skuadrat dhe kur po mendohej se ndeshja po shkonte drejt përfundimit pa fitues, në skenë doli Vinicius Jr që realizoi në minutën e 87’ dhe ia siguroi skuadrës së tij tri pikë shumë të rëndësishme.

Golin e Vinicius Jr mund ta shikoni KËTU.

Tashmë me 33 pikë të mbledhura pas 14 ndeshjeve, Real Madridit e kryeson tabelën me katër pikë më shumë se ndjekësi i parë Atletico Madridi që ka 29 pikë.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë