Loading…

Vidhet lopa në Gjilan, ia kthejnë të prerë pronarit

  • 10/06/2021 | 09:59

Vidhet lopa në Gjilan, ia kthejnë të prerë pronarit

Blegtori nga Shillova e Gjilanit, Shemsedin Arifi, ishte cak i hajnave, duke iu vjedhur kështu lopa që e kishte blerë së fundmi.


Ai tha se lopën ia kishin vjedhur mëngjesin e ditës së djeshme.

Megjithatë e gjeti pak orë më vonë në Përlepnicë, por fatkeqësisht jo gjallë, njofton Klan Kosova.

“E gjeta, duke i përcjell gjurmët kah ka ecur lopa, e gjeta në gjendje të masakruar, të prerë”, tha Arifi.

Megjithatë, hajnat nuk arritën ta merrnin mishin me vete.

Zëdhënësi i Policisë për rajonin e Gjilanit, Ismet Hashani, tha se forcat e rendit dolën në terren dhe arrestuan një person, derisa edhe dy të tjerë janë shpallur në kërkim.

Mishi i është kthyer familjes Arifi, por sipas kryefamiljarit, kjo nuk është hera e parë që vizitohen nga hajnat.

Një gjë e tillë ndodhi edhe rreth një vit me parë, ku njëri djalë i kësaj familjeje kishte pësuar lëndime trupore, duke tentuar që t’i ndalonte hajdutët.

Ua mbylli derën duke lënë tri lopë në stallë, por kur u zgjua, gjeti një më pak.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë