Loading…

VIDEO: Talibanët vrasin përkthyesin e amerikanëve dhe e varin në helikopter

  • 01/09/2021 | 08:14

VIDEO: Talibanët vrasin përkthyesin e amerikanëve dhe e varin në helikopter

Një video horror nga Afganistan ka pushtuar faqet e mediave ndërkombëtare, në të cilën shfaqet një burrë i varur në një helikopter “Black Hawk” që lëviz përreth Kabulit.


Sipas raportimeve, dyshohet se viktima është një përkthyes i amerikanëve dhe se veprimi i talibanëve është për të trembur të gjithë kundërshtarët dhe bashkëpunëtorët e të huajve se do të kenë fatin e tij.

Më herët u raportua se talibanët kishin nisur një ofensivë për të gjetur të gjithë personat që kishin punuar për trupat e huaja./A2

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë