Loading…

VIDEO| Shikoni se si dronet ‘Bayraktar’ të Ukrainës po i shkatërrojnë tanket ruse

  • 24/02/2022 | 16:12

VIDEO| Shikoni se si dronet ‘Bayraktar’ të Ukrainës po i shkatërrojnë tanket ruse

Ushtria ruse e cila u fut në territorin ukrainas, tani për tani nuk ka zgjidhje për dronet turk “Bayraktar” që janë blerë nga ushtria ukrainase.


Në rrjetet sociale kanë filluar të shpërndahen incizime nga sulmet ukrainase të kryera me dron dhe siç shihet në video, droni “Bayraktar” i ngrit në ajër taket dhe mjetet tjera të artilerisë tjetër ruse.

Droni “Bayraktar” fluturon në lartësi të madhe dhe është i padukshëm. Poashtu ka sensorë për incizim nate, prandaj tanket e armikut e kanë vështirë të shpëtojnë prej tij.

Video më poshtë:

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë