Loading…

VIDEO| Leopardi sulmon nxënësin, futet në klasë

  • 02/12/2021 | 19:40

VIDEO| Leopardi sulmon nxënësin, futet në klasë

Një aparat fotografik i vendosur në një klasë në Indi ka filmuar një leopard duke hyrë dhe duke sulmuar një nxënës.


Një video e një kamere sigurie të vendosur në klasën e një shkolle në qytetin indian të Aligarh tregon një leopard duke ecur nëpër klasë, para së cilës ai sulmoi një nxënës dhe i shkaktoi lëndime të lehta.

Nxënësi për fat ka arritur të dalë me vrap nga klasa, ndërsa bisha ka mbetur në dhomë.

Bëhet fjalë për një leopard pesëvjeçar që është vënë në gjumë dhe është kapur më vonë.

Bisha besohet të ketë humbur në një shkollë nga një pyll aty pranë.

Takimet e leopardëve dhe njerëzve janë të shpeshta për shkak të pakësimit të habitatit të tyre në Indi, ndaj ata kërkojnë ushqim në fshatra dhe qytete.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë