Loading…

VIDEO| Gjesti i kryeministrit spanjoll që po shokon botën

  • 06/07/2022 | 20:04

VIDEO| Gjesti i kryeministrit spanjoll që po shokon botën

Gjesti i kryeministrit spanjoll, Pedro Sanchez në Madrid ka shkaktuar mjaft reagime te ashpra në mbarë botën.


Sanchez ishte duke takuar banorë në një rrugë të kryeqytetit Madrid, mes të cilëve dhe një grua me ngjyrë me të cilën pasi shtrëngoi dorën bëri një akt të shëmtuar të cilësuar si racist në komentet e shumta në rrjetet sociale.

Sanchez menjëherë fshiu dorën menjëherë pasi u largua disi nga gruaja me ngjyrë pa e vrarë mendjen se gjithë kamerat po regjistronin.

Ky gjest i Sanchez shkaktoi një sërë reagimesh. Mbrojtësit e të drejtave të njeriut në Spanjë bënë një deklaratë ku thanë se veprimi i pamatur i kryeministrit spanjoll ishte një gjest racist që mund të shkaktojë probleme dhe një valë reagimesh.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë